Změny nálad a strach z léků

22.02.2017 08:02

Dotaz: Dobrý den, 
mám problém, v posledn í době my velmi mnoho lidí tvrdí, že jsem prudk á a nevrlá, kamarádka se na mě urazila po tom co jsem j ii chtěla pomoct. Osobu do které jsem zamilovaná jsem dneska odepsala, protože mi neodepisovala. Mám hodně čast é změny nálad a pohledů na věc. Tuto poruchu m ám diagnostikovanou snad od roku 2013, před rokem jsem byla hospi talizovaná s psychosomatickou polymorfni něco s příznak y schizofrenie, pustili mě po 2 měsících s tím, že léky mám brát 2 roky a chodit k psychiatričce. Tam jsme léky pomalu snížili na nejnižší d ávku a zhruba po půlroce jsem tam přestala chodit a vysadila léky sama, protože mi měnili osobnost a nic mě nebavil o. I když se to snažila lékařka vykompenzovat n� �jakými antidepresivy nebo něčím takovým, tak js em to nebyla já. Teď, ale cítím, že není v še v pořádku, ale nechci tam jít potom co jsem vysadila ty antypsychotika. Žádné halucinace nemám a nechci u ž je brát zpátky. Nevím co mám dělat u� � nějaký ten den přemýšlím zda se objednat nebo ne.

 

Dobrý den Lejlo,
 
děkujeme Vám, že jste našla odhodlání a napsala jste.V naší poradně se přímo psychotickými poruchami nezabýváme, v každém případě z vašeho dotazu je cítit, že se ve vás hromadí napětí, které vám není příjemné. Nacházíte se v nelehké situaci, kdy u sebe pozorujete změny nálad a pohledů na věc, které mohou být upozorněním, že se vaše duše opět necítí zdravá. Zároveň ale chápu, že máte obavy opět nasadit léky, které vám také nedělaly dobře. Nabízím vám kontakt na psychiatričku, se kterou dlouhodobě spolupracujeme - MUDr.Babiaková (kontakt na ní najdete na internetu). Naši klienti s ní mají dobrou zkušenost. Nenasazuje léky hned a rozhodne se na klienty nezlobí:) Je milá a dokáže vás vyslechnout a určitě vám dá i čas se rozmyslet, zda nasadit nové léky. Věřím, že vám dá i kontakt na vhodného psychologa, který by si s vámi o vašem napětí zároveň povídal, protože by byla škoda vás jen tlumit a nedávat vám prostor si od napětí ulevovat sdílením vašich pocitů.  
 

 

U medikace je někdy potřeba dost trpělivosti.Léky se různě mění, dokud nenajdete vhodný lék pro vás, který by vám nezpůsoboval mnoho vedlejších příznaků, které vám jsou nepříjemé.Věřím,že vám opět bude lépe.
 
S pozdravem
 
Poradna Santea