Novinky ze světa psychologie

03.05.2015 19:50

Přinášíme Vám další novinky ze světa psychologie. První z nich je kniha Být sám sebou, od C.R. Rogerse a další je nabídka arteterapeutického workshopu Můj svět, na který se můžete přihlásit. 

  • Být sám sebou

Aby mohl člověk žít svobodně, aby mohl být sám sebou, potřebuje prožít vztah, který je sám o sobě lékem a pomocí. Na příkladech z vlastní praxe představuje Carl Rogers koncept léčebného vztahu, který staví na autenticitě, empatickém naslouchání a bezpodmínečné akceptaci klienta.

Aby byl terapeut schopen takový vztah s klientem navázat, je třeba, aby se nejprve obrátil sám k sobě, stavěl na vlastní schopnosti zachycovat své pravé já, autenticky prožívat, myslet a reagovat. V sérii přednášek z konferencí a univerzit zasvěcuje autor čtenář do procesu, kterým se takový vztah utváří a rozvíjí, a naznačuje jeho směřování. Terapeutický vztah s uvedenými rysy dává klientovi příležitost „stát se sám sebou“, přijmout všechny své emoce a myšlenky za své a v chaosu, ve kterém se vyjevují, hledat a nacházet své pravé já.

Rozvíjet takový vztah není podle autora žádoucí a prospěšné jen v kontextu terapie, ale i v rodinných vztazích, mezi přáteli a spolupracovníky.

Kniha je primárně určena terapeutům a jejich klientům, pracovníkům pomáhajících profesí, ale i laikům se zájmem o osobnostní rozvoj.

 

Carl Ransom Rogers byl americký psycholog a psychoterapeut, zakladatel humanistické psychologie a „na klienta orientované“, „rozumějící“ psychoterapie. Vystudoval teologii, pedagogiku a psychologii, pracoval nejprve jako poradenský psycholog s delikventními a týranými dětmi. Později působil jako profesor psychologie na univerzitách v Ohiu, Chicagu a Wisconsinu.

 

Název: Bát sám sebou

Podtitul: Terapeutův pohled na psychoterapii

Autor: Carl Ransom Rogers

Nakladatel: Portál

ISBN: 978-80-262-0796-2

 

Rok vydání: 2015

 

 

 

  • Můj svět - arteterapeutický workshop

Jaký je váš svět? Jste s ním spokojeni? Přijďte se na svůj svět podívat jinýma očima. Něco v něm chybí? Přebývá? Nové otázky a odpovědi se vynoří během procesu tvoření, to je kouzlo uskutečňování kreativity.

Arte – workshop je vhodný pro každého, koho baví výtvarně se projevovat a chce se o sobě cosi přínosného dozvědět – chce ve svém světě něco změnit, získat novou motivaci, uvědomit si, jak vlastně žije a by chtěl nasměřovat jinak.

 

Program:

-       ranní relaxace s imaginací

-       kresba mentální mapy vašeho světa

-       dynamická vsuvka po obědě

-       tvorba asambláže „Já v mém světě“

 

Po každém výtvarném bloku bude následovat zpětnovazební část. Předchozí výtvarné zkušenosti a znalosti nejsou potřeba.

 

Místo konání: Praha

Kdy: 16.5. 2015

Podrobnější informace o místě konání, platbě a programu, bude k dispozici přihlášeným zájemcům.

 

Email: arte@nolimit.cz

Telefon: 602 707 233

Další informace naleznete zde: www.kalendarakci.atlasceska.cz/muj-svet-arteterapeuticky-workshop-praha-62723/

 

Máte i Vy tip na zajímavou akci, knihu, článek, názor nebo něco jiného, o co byste se s námi rádi podělili? Napiště nám na poradnasantea@seznam.cz.