Semináře, workshopy, akce

Nabídka seminářů a workshopů:
 
 

Skupinová ARTETERAPIE: Tvořením na cestě k sobě i k druhým

 

Skupinová arteterapeutická setkávání budou probíhat v malé skupině (maximálně 6 osob).

Každé setkání je zaměřeno na určité téma.  Výběr témat se v dalších lekcích bude odvíjet na základě přání členů skupiny.

 

Průběh semináře:

Není důležité zda umíte kreslit či malovat. Arteterapie je zaměřena na celý proces tvoření, nikoliv na výsledek. Výtvarný projev je prostředkem k sebevyjádření a sebepoznání. Po tvoření bude probíhat skupinová diskuse ( diskuse je dobrovolná. Hloubka a rozsah toho co povíte, je na vás). Budeme mluvit o vašich myšlenkách, pocitech a dojmech. Výsledný obrázek nám poskytne další úhly pohledu a umožní nacházet nové souvislosti s  tématy a otázkami, které si na setkání přinesete.

Budeme pracovat zejména s kolážemi, obrázky, barvami, kameny, tužkami, pastely a  pastelkami.

 

Těším se na viděnou, Kateřina

 

 

 

 

 

 

 

Nejbližší volné termíny:

31.10.2020: Kdo jsem a kam směřuji - lekce je zaměřena na hlubší porozumění sobě samému.

28.11. 2020: Rodinné vztahy - setkání je zaměřeno na řešení vztahů se členy rodiny. Téma si každý účastník vybere dle svého přání. Lze se věnovat například vztahu s otcem, matkou, dětmi nebo partnerem.

 

Cena: 

500Kč za jedno setkání (4 hodiny)

 

Lektor: 

Mgr. Kateřina Krátká

psychoterapeut, arteterapeut, kouč, člen České Arteterapeutické asociace

 

Objednání na seminář:

 Tel.: +420 731 127 614, e-mail.: poradenstvi-kratka@seznam.cz

 

 

 

 

CESTA KE SPOKOJENÉMU PARTNERSKÉMU VZTAHU

 

Seminář je vhodnou volbou zejména tehdy, pokud:

  • zažíváte složitější období v partnerství nebo manželství
  • čelíte vzájemnému odcizení, nevěře nebo vyhasínání vztahu
  • plánujete společnou budoucnost, která přináší zásadnější změny, jako je svatba, stěhování či založení rodiny…
  • stojíte uprostřed konfliktu s partnerem a nevíte jak dál
  • chcete váš vztah posunout od nespokojenosti k harmonickému soužití
 

Co se na semináři dozvíte:

  • jak skutečně vnímáte vaši současnou situaci a co pro vás znamená
  • jakým způsobem můžete posunout vaše partnerství směrem ke vzájemné spokojenosti
  • jaká jsou vaše opravdová očekávání a přání
  • jaké jsou vaše konkrétní možnosti a cesty k řešení
 

Jak bude seminář probíhat:

Seminář je veden zážitkovou formou s využitím prvků arteterapie. Během víkendu budete mít možnost získat náhled, odhalit vaše skutečné potřeby a silné stránky. Kreativním způsobem budeme hledat vám nejbližší a nejvhodnější formy řešení daných situací. Získáte nové úhly pohledu, možnosti a cesty ke změně. Setkání bude prokládáno vzájemnými dialogy na dané téma. Seminář je veden zkušenými psychoterapeuty v bezpečném a důvěrném prostředí.

 

Lektoři: Mgr. Kateřina Krátká, Mgr. Martina Frintová

Kapacita semináře: 6 míst

Cena:  950 Kč 

Termín: sobota 13.2. 2021 (9:00 – 19:00) 

                                

Přihlásit na seminář se můžete ZDE

 

 

LÉČIVÁ SÍLA IMAGINACE

 

Technika imaginace má v každodenním životě mnoho využití. Je cenným nástrojem na cestě k sebepoznání, pomáhá nám při porozumění sobě sama, bezpečným způsobem proniká k skrytým zákoutím naší osobnosti a přináší nám informace o nás samotných. V imaginaci se můžeme zabývat minulostí, současnou situací a jejím pochopením, také nám může být užitečným pomocníkem v otázkách budoucnosti a v důležitých rozhodnutích. Tato technika se osvědčičuje jako harmonizující prostředek psychohygieny v náročných situacích a stresu. Pomáhá k uvolnění plnějšího prožívání. Podporuje též kreativitu, fantazii a celkovou tvořivost. Každý z nás má schopnost imaginovat, zkuste to i Vy. Na workshopu zažijete několik řízených imaginací, naučíte se, jak tento nástroj využívat sami doma a zjistíte, že imaginovat je jednoduché, poučné i zábavné.

 

Lektor: Mgr. Martina Frintová

Kapacita semináře: 8 míst

Cena: 490 Kč 

Termín: sobota 16.1. 2021 (10:00– 17:00) 

              

    

Přihlásit na seminář se můžete ZDE

 

 

RODIČ - DÍTĚ A JEJICH POTŘEBY

Pohodový rodičovský workshop nejen o dětech. Děláte vše pro své dítě, nestíháte, zanedbáváte sebe sama a přesto žijete v nejistotě, jestli děláte dost? Přijďte na náš sebezkušenostní workshop, kde si uvědomíte své potřeby, a odpovíte si na otázku, jak být dobrým rodičem, ale nezbláznit se z toho. Můžete se těšit na příjemně strávený čas při zajímavých technikách, tipy pro Vaše rodičovství, trochu teorie, imaginaci a návody na rychlou relaxaci při stresu a náročných situacích. Dopřejte si čas pro sebe. Možnost hlídání Vašich dětí během workshopu.  

Lektoři: Mgr. Martina Frintová (matka, terapeutka, lektorka, certifikovaná koučka zakladatelka Centra Santea) a Mgr. Michal Kniha (intervizor na dětské krizové lince důvěry, psychoterapeut, bývalý profesionální pěstoun).

Cena: 900Kč 

 

Přihlásit na seminář se můžete ZDE

 

 

DOSTATEČNĚ DOBRÝ RODIČ

Dozvíte se, proč perfektní rodič neznamená být dobrý rodič. Ukážeme Vám, jak je touha po dokonalosti ve výchově Vašich dětí zrádná. Koncept Dostatečně dobrého rodiče vychází z teorie GOOD ENOUGH MOTHER představenou britským psychoanalytikem Donaldem Winnicottem, který se podrobně zabýval interakcemi mezi matkou a dítětem. Tento workshop je pro všechny matky a stejně tak otce, kteří chtějí své děti správně vychovávat a zjišťují, jak být dobrými rodiči. Dopřejte si čas pro sebe.  Možnost hlídání Vašich dětí během workshopu. 

Lektoři: Mgr. Martina Frintová (matka, psychoterapeutka, lektorka, certifikovaná koučka, zakladatelka Centra Santea) a Mgr. Michal Kniha (intervizor na dětské krizové lince důvěry, psychoterapeut, bývalý profesionální pěstoun).

Cena: 900Kč 

 

Přihlásit na seminář se můžete ZDE

 

 

JAK POZNAT SVÉ CÍLE A ODSTRANIT PŘEKÁŽKY

Chcete ve svém životě změnu, ale stále se vám to nedaří? Dáváte si cíle, ale neplníte je? Seminář, který vás naučí, jak si nastavit motivující a současné reálné cíle a především, jak je začít konečně uskutečňovat. Každému účastníkovi se věnujeme individuálně, v případě zájmu podrobně rozebereme hlouběji vaší konkrétní situaci. S fungujícím návodem Jak dělat sám ve svém životě změny odchází domů každý z účastníků.

Cena 900Kč (pro studenty, rodiče na RD 600 Kč)

 

Přihlásit na seminář se můžete ZDE

 

 

Přihlásit se na workshopy a semináře můžete na telefonu 728 515 894, emailem santeacentrum@gmail.com nebo zde.