Životní mapy

 

Životní Mapy jsou unikátní českou metodou pomáhající dětem i dospělým žít šťastné a spokojené životy, zvyšovat vzájemné porozumění ve vztazích, dosahovat vlastních snů a harmonie ve všech oblastech života. Poskytují rychlé diagnostické výstupy a zároveň konkrétní kroky pro účinné řešení. Jsou nástrojem  pro odhalení vlivu Vašeho vnímání rodinného příběhu a vztahů s jednotlivými členy rodiny na Váš život v současnosti. Odkrývají  příčiny  a souvislosti, včetně přenosu mezi generacemi.  Jasně, přesně, rychle a jednoduše ukazují vztah mezi příčinou a následkem. Umožňují procítit, uvolnit a odžít emoce spojené se skutečným stavem věcí, odhalit podvědomé procesy omezující Váš rozvoj.

Životní mapy patří do kategorie tzv. kresebných projektivních technik. Provedeme Vás či Vaše dítě celým procesem,  který se řídí konkrétní metodikou.

 

Životní Mapy jsou vhodné

·         pro všechny, kteří chtějí lépe porozumět sami sobě

·         pro dospělé, kteří chtějí změnit svoje životní postoje a přístup

·         pokud se chcete starých, opakujících se mechanismů zbavit

·         jako způsob zpracování náročné životní situace

·         při hledáte příčiny zdravotních problémů fyzických i psychických

·         pokud chcete lépe rozumět tomu, jak vaše dítě vnímá a prožívá situaci v rodině, co si o ní myslí

·         chcete zlepšit či otevřít komunikaci v rodině

·         Vaše dítě potřebuje pomoci se zpracováním náročné životní situace např. změna prostředí -školky, školy, bydliště, 

           narození sourozence, rozvod, úmrtí v rodině, zdravotní problémy - operace apod.

·         Vašemu dítěti se nedaří ve škole,  má diagnostikovanou některou z poruch učení, ADHD, ADD, poruchu autistického

           spektra včetně Aspergerova syndromu

 

Dětská Životní Mapa

Dětská Životní Mapa poskytuje rychlou a účinnou pomoc dětem, jejich rodičům i sourozencům, případně širší rodině. Odhaluje a řeší příčiny pocházející z narušené komunikace. Pomáhá pochopit svět dítěte - jeho myšlení, vnímání a prožívání problémů i konfliktů, které často neumí či nedokáže vyjádřit. Rychle a šetrně diagnostikuje pestrou řadu problémů a zároveň okamžitě nabízí návod a konkrétní kroky k řešení a nápravě. Dětská životní mapa přináší rodičům pomoc v mnoha oblastech každodenního života. Je velmi účinná a efektivní při potížích s hyteraktivitou (ADHD) i nezájmem a pasivitou dětí (ADD). Je velkým pomocníkem při zvládání agresivity, depresí i sebepoškozování. Nabízí řešení skrze jasně definované kroky i nástroj pro vzájemné porozumění.

Dětská životní mapa je cenná nejen při řešení aktuálních problémů, ale i jako prevence problémů a konfliktů budoucích. Umožňuje již v předškolním věku pracovat rozpoznat a zpracovat potenciální příčiny závislostí různého druhu.

Životní Mapy jsou určeny pro děti od 3 let. Dítě maluje a zároveň si v průběhu celého procesu povídá s terapeutem.  Děti celému procesu dobře rozumí, mají z něho dobrý pocit a vidí, že jsou v centru pozornosti v průběhu diagnostiky, při předávání výstupu rodičům i dohodě o konkrétních potřebných krocích.

 

Dětská životní mapa pro dospělé

Životní mapy jsou velmi užitečným nástrojem i pro dospělé, kteří chtějí lépe porozumět sami sobě, zaměřit se na přehodnocení a následné přenastavení,svých životních postojů a přesvědčení. Životní mapy vytvářejí prostor pro změnu programů přenášených z generace nageneraci nebo vzniklých na základě traumatického zážitku v dětství (tj, obvykle do 12 let), které nás v nevědomé rovině ovlivňují někdy i po celý život.

V průběhu kreslení mapy se vrátíme společně do konkrétního období v dětství, kdy jste si tyto mechanismy vytvořili.  Uvědomění spojené se Životní mapou případně jejich cyklem mapujícím Vaše dětství  podporuje proces změny Vašeho chování, myšlení, vnímání i prožívání. Otvírá se tak cesta k větší harmonii a spokojenosti v celém Vašem životě.

 

V naší poradně metodu provádí Mgr.Tereza Špinarová, v případě zájmu se můžete OBJEDNAT na tel. 728 515 894 nebo přes objednávkový formulář zde: www.seberozvijeni.cz/objednat-se/ .